TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Ось що негативні емоції роблять із організмом

Опубліковано: 22.12.2019 19:03
Ось що негативні емоції роблять із організмом

Людина – істота емоційна. І як правило, почуття та емоції превалюють над логікою, тому саме вони визначають наш характер, навички спілкування, самопочуття і навіть наявні хвороби.

Всі ми знаємо, що стреси та агресія негативно позначаються на нашому здоров’ї. Однак, кожна емоція по-своєму впливає на наш організм. Якщо стримувати всі емоції в собі, рано чи пізно вони призведуть до руйнівних наслідків, – пише tenews.org.ua.

Не дарма кажуть, що всі хвороби від нервів …

1. Гнів

 емоції, гнів, людина

Гнів може вплинути на ваші розумові здібності й збільшити ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Гнів викликає в організмі реакцію «бий або біжи», що призводить до підвищеного викиду гормонів стресу – адреналіну, норадреналіну і кортизолу. В результаті мигдалина мозку (ділянка, що відповідає за емоції) неадекватно реагує, наповнюючи кров’ю лобову частку (ділянка, що відповідає за мислення).

Крім того, гнів звужує кровоносні судини, що призводить до підвищення кров’яного тиску, частоти серцебиття і дихання. Якщо це відбувається часто, стінки артерій швидше зношуються.

За даними досліджень, гнів також уповільнює загоєння ран на 40% через високу реактивність кортизолу. А ще гнів підвищує рівень цитокінів (імунних молекул, що викликають запалення), підвищуючи тим самим ризик розвитку артриту, діабету і раку.

2. Занепокоєння

 емоції, гнів, людина

Хронічне занепокоєння може привести до різних недуг.

Занепокоєння впливає на селезінку і послаблює шлунок. Воно змінює функції нейромедіаторів, особливо серотоніну.Тому, коли ви багато турбуєтеся, в організм надходять речовини, на які він реагує розладом шлунка.

Занепокоєння і нав’язливі думки про якусь проблему здатні викликати блювоту, пронос, шлунковий біль та інші хронічні розлади. Крім того, надмірне занепокоєння є однією з причин болю в грудях, підвищеного тиску, ослабленого імунітету і передчасного старіння.

Варто також згадати, що постійне занепокоєння вкрай напружує м’язи шлунка, який в результаті отримує надлишковий тиск. Не дивно, що від переживань часто болить живіт!

3. Смуток або скорбота.

 емоції, гнів, людина

Смуток і скорбота послаблюють легені, що призводить до стомлюваності та задишки.

Ці емоції порушують дихання, звужуючи бронхи й бронхіоли. Коли ви сповнені скорботи або печалі, диханню важко потрапляти в легені, і в результаті у вас можуть розвинутися бронхіальні ускладнення (на кшталт астми).

В акупунктурі вважається, що смуток йде з серця, пошкоджує легені та повертається назад, щоб пошкодити серце. Якщо легені серйозно пошкоджені, це проявиться в таких симптомах, як кашель, задишка тощо.

Крім того, депресія і меланхолія руйнують шкіру і навіть можуть викликати закрепи й зниження рівня кисню в крові. В депресії люди часто набирають або скидають вагу і простіше підсаджуються на наркотики та інші шкідливі речовини.

4. Стрес.

 емоції, гнів, людина

Надмірний стрес викликає підвищений тиск, астму, виразки та синдром подразненого кишківника.

Більш того, стрес – одна з основних причин серцево-судинних захворювань. Стрес підвищує кров’яний тиск і рівень холестерину.

Також стрес часто є супутником шкідливих звичок – паління, фізичної пасивності й переїдання. Всі ці фактори руйнують стінки артерій і можуть привести до захворювань серця.

Стрес проявляється в таких симптомах, як мігрені, скреготіння зубами, прискорене серцебиття, стан напівнепритомності, втома, безсоння і підвищений або знижений апетит.

5. Самотність.

 емоції, гнів, людина

Самотність може довести людину до сліз і викликати глибоку меланхолію. Це порушує гармонію в легенях і перешкоджає вільній течії крові й кисню в організмі.

Самотність може бути не менш небезпечною, ніж раптові спалахи гніву. Коли ви самотні, ваш мозок виробляє гормони стресу (наприклад, кортизол), здатні викликати депресію. А це, у свою чергу, позначиться як на кров’яному тиску, так і на якості сну.

Самотність призводить до розладів психіки та серця, а також може підірвати імунну систему. У людей, які страждають від самотності, частіше виникає запальна реакція на стрес, що послаблює імунітет.

6. Страх.

 емоції, гнів, людина

Страх – це емоція, яка здатна вмить підірвати вашу впевненість у собі, моральний дух, віру і щастя. Страх призводить до тривоги, яка виснажує нирки, надниркові залози та іноді навіть репродуктивну систему.

У стані страху найбільше страждають нирки. Це відбувається через уповільнення ділянки мозку, що відповідає за нирки. Результатом можуть стати ренальні ускладнення – наприклад, прискорене сечовипускання.

Стан крайнього страху викликає болі й хвороби надниркових залоз, нирок, попереку і сечовивідних шляхів. У дітей це часто проявляється в нетриманні сечі – симптомі, тісно пов’язаному з тривогою і почуттям незахищеності.

7. Шок.

 емоції, гнів, людина

Раптовий шок порушує природну рівновагу організму, викликаючи перезбудження і страх. Навіть нервова система «буксує».

Шок особливо шкідливий для нирок і серця. Травматична реакція організму виражається в надмірному викиді адреналіну наднирковими залозами. Результат – прискорене серцебиття, безсоння, стрес і тривога.

Серед фізичних наслідків емоційного шоку можна назвати слабкість, блідість шкіри, утруднене дихання, почастішання пульсу, порушення сну і харчування, сексуальну дисфункцію і хронічні болі.

8. Нетерплячість і ненависть.

 емоції, гнів, людина

Нетерплячість і ненависть можуть позначитися на здоров’ї кишківника і серця, приводячи до прискореного серцебиття, гіпертензії та болю в грудях.

За даними недавнього дослідження старіння клітин, у нетерплячих людей ймовірність передчасного настання біологічної старості вища, ніж у більш розслаблених.

Крім того, нетерплячість шкідлива для печінки. А стиснуті молекули дихання, яке виходить при словесному вираженні ненависті, містять токсини, які можуть зашкодити печінці й жовчному міхуру.

9. Ревнощі та заздрість.

 емоції, гнів, людина

Заздрість, фрустрація і ревнощі безпосередньо атакують мозок, жовчний міхур і печінку.

Ревнощі викликають симптоми стресу, тривоги та депресії, внаслідок чого в кров викидається величезна кількість адреналіну і норадреналіну.

Більш того, ревнощі погано впливають на жовчний міхур. Перевиробництво гормонів в організмі призводить до застою крові в печінці, що викликає незбалансоване вироблення жовчі в жовчному міхурі.

В результаті сповільнюється виведення токсинів, послаблюється імунітет, виникає безсоння, підвищується кров’яний тиск, частішає серцебиття, зростає рівень адреналіну і холестерину, порушується травлення.

Ревнощі підривають симпатичну нервову систему, що призводить до прискорення пульсу і пікового кров’яного тиску.

10. Тривога.

 емоції, гнів, людина

Для тривоги характерні такі фізичні симптоми, як біль, нудота, задишка, безпричинна слабкість і запаморочення.

Тривожний стан часто супроводжують шлунково-кишкові розлади. Тривога впливає на шлунок, селезінку і підшлункову залозу, викликаючи травні розлади, закрепи й виразковий коліт (запалення товстої кишки).

Тривожні розлади також піддають вас ризику виникнення хронічних захворювань. Так, вчені виявили, що негативні емоції сприяють розвитку ішемічної хвороби серця. Вони кажуть, що тривога – найбільш поширена причина серцево-судинних захворювань, і навіть гнів не створює такого навантаження на серце.

А ви помічали зв’язок між емоціями та своїм самопочуттям? Поділіться цією статтею з рідними та близькими!


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман