TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Опубліковано: 29.06.2019 14:03
Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

— Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

— Вдома я перебивався підробітками. Плитку клав, на городах людям помагав. Тому погодився. Жили з сусідом у однокімнатній квартирі на околиці Стокгольма. Платили 12 тисяч шведських крон на місяць — 32,5 тисячі гривень. Ще майже 14 тисяч гривень витрачали на продукти. Наприклад, хлібина там коштує 40–70. Працювали на будівництві. Заливали фундаменти під будинки, мостили двори. Удруге поїхав у Швецію навесні 2018-го працювати маляром. І досі в цій професії. Фарбую приватні будинки на материковій частині й островах, – пише ternopil.te.ua.

Тут престижно будувати житло на березі моря чи озер. Що ближче ділянка до води, то дорожче вартує. Шведи люблять дерево, його запах, структуру. Тому й будують житло зі зрубів або каркасні, що оббивають дерев’яними дошками. Від робітників вимагають, аби їх двічі покривали фарбою та палубним лаком. Фарбуємо звичайними пензлями. Бо лише так можна підкреслити структуру дерева. Для фасадів обирають блідо-червоний, сірий, кофейний або бежевий кольори. Віконні рами, двері — білого кольору. Не бачив, щоб брали яскраві фарби, як у нас. У Швеції це вважається несмаком. Дах укривають черепицею або руберойдом. Багато коштів вкладають у дизайн двору, – пише Gazeta.ua.

За годину роботи платять від 80 до 120 крон (215–230 грн. — ГПУ). Працювати можна лише 8 годин на день, із перервою на обід. Якщо робітники затримуються довше, сусіди повідомлять поліцію. Загалом шведи привітні. Вітаються з незнайомцями. За три місяці чистими вдається заробити 5–6 тисяч доларів. На ці гроші зимую в Україні до наступного сезону. Цього року весь заробіток витрачу на весілля.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман