TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

У Мінсоцполітики хочуть ввести обов’язкові декларації для заробітчан

Опубліковано: 20.11.2018 09:03
У Мінсоцполітики хочуть ввести обов’язкові декларації для заробітчан

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про необхідність ввести обов’язкові декларації для українців, працевлаштованих за кордоном. Він зазначив, що заробітчани пересилають додому щорічно близько $6,5 млрд.

Про це він повідомив в інтерв’ю “Радіо Свобода”, – пише Ровесник.

“Люди, які працюють в Україні, платять прибутковий податок, сплачують єдиний соціальний внесок. Їхні доходи враховуються. І, як правило, вони не можуть претендувати на субсидії, тому що вони працюють “по-білому”, утримують і бюджетників, і пенсіонерів, і самі себе утримують. А хто працює за кордоном, пересилає сюди кошти. Ці кошти потрапляють в конкретні домогосподарства. 6,5 мільярда доларів”, – заявив міністр.

За його словами, ці кошти теж варто вважати доходами фізичних осіб і вони мають обкладатися податком.

“Дохід, тому що він використовується на власне споживання. Ми попросили: будь ласка, задекларуйте! Тому що це реально гроші, які ви отримуєте на власне споживання. Так ось, на сьогодні, коли ми говорили про 1 червня 2018, ці кошти ніяк в деклараціях наших субсидіантів не були вказані. Тому ми теж провели перевірку, верифікацію для того, щоб з’ясувати, хто у нас теж приховує ті чи інші доходи”, – додав Рева.

Пізніше міністр соціальної політики України Андрій Рева пояснив, чому він вимагає декларувати заробітки українців, працевлаштованих за кордоном.

“Я сказав про необхідність декларувати доходи, щоб правильно розрахувати розмір субсидії, а не для того, щоб обкласти ці доходи податком. Інакше виходить, у заробітчан подвійна перевага над звичайними громадянами”, – сказав міністр в коментарі “Стране”.

“Заробітчани перебувають за кордоном, вони платять податки в країні перебування і не претендують на субсидії в Україні. Субсидії можуть отримувати тільки ті, хто живе в Україні. При цьому ті, хто бажає отримати субсидію, зобов’язані декларувати всі свої доходи: як ті, які вони отримують в Україні, так і ті, які вони отримують з-за кордону. На ділі ситуація має такий вигляд: ті, хто живе і працює в Україні, платять податки, ЄСВ, часто не можуть отримати субсидію, бо чесно декларують всі свої доходи. Саме за рахунок сплачених ними податків держава надає субсидії громадянам”, – заявив Андрій Рева.

“Що стосується тих, хто отримує доходи з-за кордону, як правило, вони їх не декларують при зверненні по субсидію. В результаті, субсидія їм призначається в більшому розмірі, ніж це могло б бути, якби вони чесно задекларували свої доходи. За цей свято життя платимо ми з Вами – ті, хто живе і платить податки в Україні”, стверджує міністр соціальної політики.

“У першому півріччі 2018 року офіційно було переказано в Україну 6,5 млрд доларів США. У деклараціях громадян, які звертаються по субсидії, вони не відображені. А повинні бути відображені. Заробітчани, які надсилають грошові перекази в Україну, податки вже заплатили в країні перебування, тому вимагати оподаткування грошових переказів не можна – це було б подвійне оподаткування. Але коли людина звертається по субсидію, вона зобов’язана вказати цей дохід, бо ці гроші він використовує на власне споживання. Якщо вона не хоче їх декларувати – немає проблем, не звертайтеся по субсидію”, – пояснив Андрій Рева.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман