TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Жителям Тернопільщини, які палять чи закопують відходи біля будинку, варто остерігатися

Опубліковано: 22.08.2018 10:13
Жителям Тернопільщини, які палять чи закопують відходи біля будинку, варто остерігатися
У кожному помешканні мешканців Тернопільщини у процесі життєдіяльності накопичується чимало непотрібних речей, серед яких є зношений одяг, пластикові банки, поліетиленові пакети, макулатура та багато іншого, які заборонено законом палити чи закопувати, – пише Актуально сьогодні.

Спалювання твердих побутових відходів поблизу будинків може зашкодити стану вашого здоров’я, ваших дітей та всіх хто мешкає неподалік. Такі незаконні дії призводять до виділення в атмосферне повітря токсичних речовин: чадний газ, діоксини та багато інших. Потрапляючи в організм, вони викликають серцево-судинні захворювання, посилення респіраторних захворювань, таких як астма та емфізема, а також можуть викликати висипання, нудоту, головний біль.

Як зазначив заступник міського голови Тернополя з питань житлово-комунального господарства Владислав Стемковський, такі відходи заборонено й закопувати, адже серед сміття є особливо небезпечні продукти життєдіяльності, які не розкладаються тривалий час і можуть пролежати в землі десятки і навіть сотні років.

— У побутовому житті жителі Тернопільщини використовують багато миючих засобів, які мають фосфати. І це я зараз говорю не про фосфатні добрива. Також у відходах може залишатися чимало паразитів, тому їх не можна вивозити на городи, поля. Ми також частенько стикаємося із проблемою, коли люди палять багаття в населеному пункті чи за його межами. Ми, звичайно ж, пояснюємо громадянам, що це робити заборонено, адже як полімерні, так і органічні відходи завдають шкоди довкіллю. Люди ж натомість починають пояснювати, що палять багаття на своїй приватній території. Насправді на будь-яких земельних ділянках, неважливо кому вони належать, не можна порушувати як санітарні, так і пожежні норми. Те саме стосується вивезення нечистот, захоронення твердих побутових відходів. У нас був випадок порушення, коли мешканець, не маючи договору на вивезення ТПВ, заявляв, що їх закопує, — підмітив Владислав Стемковський.

Заступних мера наголосив, що люди, які сприяють цим несанкціонованим порушенням, рахуються співучасниками і також підпадають під відповідальність.

Варто зазначити, що відповідно до закону України «Про відходи», спалювання побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах та лише на енергетичні цілі з метою одержання теплової та/або електричної енергії. Аналогічне положення міститься у статті 20 закону України «Про охорону атмосферного повітря».

Порушення вищенаведених норм є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 82 КУпАП. У статті йдеться, що порушення вимог поводження з відходами під час їх збирання, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів громадян ( від 340 грн. до 1360 грн.) та на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( від 850 грн. до 1700 грн.).


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман