TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Кабмін ввів нові правила: як українці платитимуть за комуналку і скільки відшкодують із бюджету

Опубліковано: 09.04.2020 20:03
Кабмін ввів нові правила: як українці платитимуть за комуналку і скільки відшкодують із бюджету

В Україні на час карантину ввели особливі правила сплати комунальних послуг.

Обіцяли компенсувати частину витрат, але в результаті змінили програму субсидій, пише Бізнес Компаньйон.

Комуналку компенсують на час карантину всім, хто постраждав?

Ні, тільки тим, хто вже оформив субсидію. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль іще кілька тижнів тому обіцяв українцям компенсувати частину комуналки на час карантину. “Прошу розрахувати відсоток відшкодування, суму, яка необхідна, за необхідністю категорії громадян або сказати, що це повинно бути для всіх без винятку. На черговий Кабмін винести пропозиції”, – заявив на засіданні Кабміну Шмигаль.

У результаті замість обіцяної компенсації ухвалили рішення розширити програму субсидій. Що означає це розширення? За фактом Кабмін просто збільшив норму споживання. Тобто субсидія буде компенсувати “зайве”.

Фактично це означає, що, якщо ви раніше не отримували субсидію і не стали по неї звертатися недавно, то і в карантин розраховувати на підтримку на оплату комуналки очікувати не варто.

І як розширять програму субсидій?

На 50% Кабмін збільшив нормативи для користування послугами (тобто те, що покриває субсидія) на:

  • оплату водопостачання;
  • поставку гарячої води;
  • газопостачання;
  • електроенергію.

Наприклад, якщо раніше на одну людину субсидія покривала 1,6 кубометрів гарячої води, то за новими нормами на час карантину – 2,4 куба. Важливо відзначити, що це стосується тільки тих, хто користується субсидіями, знижки на житлово-комунальні послуги це нововведення не стосується.

А що робити, якщо втратив роботу під час карантину?

У такому випадку Кабмін пропонує оформити субсидію без урахування колишньої зарплати, а з розрахунку компенсації від Соцстраху. Тобто обов’язково потрібно звернутися до Центру зайнятості і зареєструватися як безробітний.

Тільки після цього, якщо в інших членів сім’ї немає істотного доходу, можна розраховувати на часткову компенсацію комунальних послуг у вигляді субсидії.

Як уже раніше писав OBOZREVATEL, щоб отримувати допомогу з безробіття, важливо звільнитися за згодою сторін, а не за власним бажанням. “Допомога за безробіттям особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, призначається відповідно до частин першої та другої цієї статті, і її виплата починається з 91-го календарного дня”, – йдеться в законі про соціальне страхування.

Отже, максимальна виплата:

  • 50% зарплати – стаж до 2 років;
  • 55% зарплати – стаж від 2 до 6 років;
  • 60% зарплати – стаж від 6 до 10 років;
  • 70% зарплати – стаж від 10 років.

Перші три місяці працівникові платять повну виплату, наступні три місяці – 80%, потім – 70%. При цьому отримувати гроші можна протягом 9 місяців. Варто відзначити, що фактично це не допомога від держави – це страховка, яку платять усі, хто працює. З заробітної плати щомісячно 22% розподіляють до трьох фондів, один із яких – фонд із безробіття.

Чому не виплачують допомогу всім?

Грошей немає. Бюджет України вже не виконується. Неофіційно розповідають: грошей критично не вистачає, тому розраховувати на значну підтримку не доводиться. Більше того, з 1 квітня президент Володимир Зеленський уже анонсував видачу пенсіонерам по 1 тис. грн (тим, хто отримує до 5 тис. грн), а на це знадобиться близько 9,8 млрд грн.

З іншого боку, є ще одна проблема – рівень платежів за комуналку знижується. Загальний рівень оплати за житлово-комунальні послуги в Києві на 27 березня не досягає 80%. Порівняно з лютим кияни заплатили на 15-20% менше. Це рекордно низький показник за багато років.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман