TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Лікар розповів, як правильно користуватись антисептиком: не буде ніякого ефекту

Опубліковано: 01.04.2020 15:58
Лікар розповів, як правильно користуватись антисептиком: не буде ніякого ефекту

Лікар дав важливі поради українцям стосовно того, як користуватися антисептиком, щоб уберегтися від коронавірусу.

З поширенням коронавірусу в Україні і світі з прилавків магазинів і аптек люди змітають антисептики. Сьогодні цей товар – дефіцит. Але інколи санітайзери можуть стати причиною подразнень шкіри і навіть призвести до екземи. Та й не завжди вони можуть побороти усі бактерії. Тому фахівці розповіли, за яких умов антисептик буде ефективним, пише Ровесник.

Як відомо, спирт – це основна речовина, без якої не може обійтися жоден антисептик. Вони бувають у вигляді спрею, гелю, рідини – який саме ви оберете, різниці немає. Та найбільш ефективним буде той, в якого антисептичного засобу в межах 70%.

А от те, що потрібно зробити більше 20 пшиків чи нанести 20 крапель дезінфектора, аби точно знезаразити руки – це міф! Достатньо кількох крапель, які повністю зможуть змастити поверхню рук. Але вбити всі мікроби вдасться, тільки якщо ви помили руки.

“У вас не буде ніякого ефекту, якщо ви не помили руки. Обов’язково миємо руки, вмиваємось і тільки після цього ви можете розраховувати на те, що застосований вами будь-який дезінфікуючий засіб спрацює”, – розповів сімейний лікар Михайло Соколовський в ефірі програми “Ранок з Україною” на каналі “Україна”.

Та на короткий термін санітайзери теж спрацюють. Як мінімум, вони не дадуть мікробам поширитися більше. Але все одно краще вимити руки, кажуть експерти.

“Безумовно, після того, як ви відвідали громадські місця, були в транспорті, в магазині, то в принципі можна захистити себе, обробивши руки антисептиком, поки ви дійдете додому. Тому що ми не завжди себе контролюємо і в нас постійно руки тягнуться до обличчя”, – говорить мікробіолог Оксана Вольська.

Та про тривалість дії дезінфекторів не пишуть на упаковках. Та й професіонали не скажуть. Адже їхній ефект тримається до наступного забруднення рук.

“Якщо ви наносите цей дезінфікуючий засіб, він убиває те, що є. Але як тільки ви проконтактували з хворим, там з’являться нові віруси, і вам знову прийдеться обробляти руки”, – зазначив Соколовський.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман