TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Україну заполонили фальшиві гроші: як розпізнати підробку

Опубліковано: 10.09.2019 15:03
Україну заполонили фальшиві гроші: як розпізнати підробку

Найбільше в Україні фальшивих купюр номіналом 500 гривень.

Фальшиві банкноти у великій кількості з’явилися в Україні і найчастіше це купюри номіналом 500 гривень зразка 2006 року. Про це повідомили в прес-службі Національного Банку України та пояснили, як відрізнити підробку від справжніх грошей, – пише Ровесник.

В Нацбанку відзначили, що збільшення кількості підроблених банкнот було зафіксовано в серпні. Фальшивки були виготовлені за допомогою струменевого друку з імітацією ультрафіолетової захисту. В основному фальшивомонетники друкували купюри в 500 гривень, а також у 100, 200 та 50 гривень.

Підробки найчастіше збували на касах фастфудів, дрібних торгових точок та на автозаправках. Найчастіше фальшивки виявляли на касах АЗС Київської, Закарпатської, Волинської, Черкаської і Житомирської областях, а також у Києві.

В першу чергу перевірити справжність купюри можна за допомогою тактильного контролю. Фахівці Нацбанку рекомендують перевіряти рельєфність окремих зображень на лицьовій стороні банкноти.

У купюри в 500 гривень є свій особливий секрет – під різними кутами попадання світла на банкноту цифра 500 повинна злегка змінювати колір. За допомогою збільшувального скла можна перевірити купюру на мікротексти. На фальшивках вони відсутні.

Касирам фахівці Нацбанку рекомендують обов’язково обзавестися детекторами для визначення достовірності. При виявленні фальшивої купюри не варто намагатися її також збути, як це зробили фальшивомонетники, так як це тягне за собою кримінальну відповідальність.

В 2019 році було зафіксовано чимало справ, які були заведені на людей за те, що вони, отримавши підроблену купюру номіналом у 200 чи 500 гривень, одразу ж намагалися її збути.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини