TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Хто кому пан: Українці почали наймати поляків на роботу, – Gazeta Wyborcza

Опубліковано: 05.03.2019 11:03
Хто кому пан: Українці почали наймати поляків на роботу, – Gazeta Wyborcza
Наші заробітчани не тільки наймаються на роботу, а й самі відкривають бізнес в Польщі, набираючи персонал із місцевих громадян. Раніше свою справу в Польщі відкривали здебільшого громадяни країн “старого” Євросоюзу, зокрема німці і британці. Але ситуація почала змінюватися, – пише Бізнес Компаньйон.

“Серед іноземців, які засновують фірми у Польщі, стає дедалі більше українців. Також вони становлять найбільшу групу іммігрантів-підприємців в Опольському воєводстві”, – сказала доктор Сабіна Кубічєль-Лодзіньська з Відділу економіки і підприємництва Опольської політехніки.

Разом з доктором Йолантою Май і доктором Пйотрем Бенбенком вона провела перше у воєводстві дослідження серед іноземців, які ведуть економічну діяльність.

 

“Серед наших респондентів окрім німців і українців були також вихідці з Вірменії, Грузії, Туреччини, Лівії й Італії”, – додала Кубічєль-Лодзіньська.

З точки зору імміграції Опольське воєводство опинилося в особливому становищі. Адже місцеві жителі вже багато років виїжджають на заробітки в інші країни ЄС. І це відбилося на демографії й економіці регіону. Тож, на думку видання, нічого дивного, що саме цей регіон Польщі став своєрідною “лабораторією” для першого дослідження наслідків економічної міграції. Втім, до цього часу ніхто не вивчав питання заснування бізнесу іноземцями. В усій Польщі знайдеться лише кілька таких досліджень.

“А це питання, яке може мати великий вплив на економічний розвиток”, – підкреслила доктор Йоланта Май.

В Опольському воєводстві дослідження було проведене на замовлення місцевої влади. Вже сформувався стереотип про громадян країн Східної Європи, а зокрема України, що вони у Польщі грають роль робочої сили, яку використовують польські компанії. Але, як виявилося, саме українці виявляють особливу активність у заснуванні бізнесу і створенні робочих місць. Понад 36% фірм, зареєстрованих в Опольському воєводстві, належать громадянам України. Видання зазначає, що в масштабах всієї країни дедалі більший відсоток українців відкривають нові компанії.

Gazeta Wyborcza пише, що це роблять здебільшого чоловіки віком 26-30 років з вищою освітою. Їхній бізнес здебільшого стосується сфери послуг.

“На відкриття фірми у Опольському воєводстві часто наважуються люди, які лише приїхали в Польщу. Зважаючи на це, можна допустити, що вони не мали великого досвіду ведення справ з владою і, ймовірно, не дуже розбиралися в польських законах і культурі. Це може свідчити про їхнє принципове бажання вести саме власну справу”, – пояснила Май.

В Євросоюзі в 2016 році 10% людей, які відкрили власний бізнес, були іноземцями. З них дві третини походили з країн за межами ЄС.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман