TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Блаженніший Святослав: «Якщо ви хочете увіковічити Московський патріархат в Україні — забороніть його»

Опубліковано: 30.01.2023 11:47
Блаженніший Святослав: «Якщо ви хочете увіковічити Московський патріархат в Україні — забороніть його»
Церква, яка служить ворогові в час війни, має бути ліквідована – в цьому переконані більшість українців.  Заборона агентури кремля в Україні – одна із найбільш популярних тем. 
Але лише під кінець року війни питання нарешті зрушилося, перший крок зроблено – в Києво-Печерській лаврі вперше за три століття зазвучала українська мова.
Однак для повного звільнення українських церков від кремлівського сліду це лише перший крок. Чи готові ми боротися далі?
Стриманість щодо заборони діяльності московського патріархату в Україні висловив в одному із інтерв’ю  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
— Сумніваюся. Я не хочу вказувати нашим законодавцям, але… Ми теж були заборонені, пережили підпілля. Ба більше, сам факт, що ми були мученицькою Церквою, яка не стала Церквою-колаборантом із радянською владою, врятував наш моральний авторитет, — зазначив Митрополит. — Важливо розуміти, що заборона Церкви не означає припинення її існування. Чому? Бо Церква — це не тільки релігійна структура, не тільки організація, що має статут, керівника, релігійний центр. Церква — це люди, які мають конституційні права. Доки будуть люди, орієнтовані на московське православ’я в Україні, доти ця Церква існуватиме. Навіть тоді, коли, згідно з державним законодавством, буде поза законом. Якщо її заборонити, тоді ми дамо їй до рук пальму мучеництва, дамо можливість перейти у глуху опозицію і стати тими, які потім претендуватимуть на автентичність. Я недавно сказав одному законодавцю: «Якщо ви хочете увіковічити Московський патріархат в Україні — забороніть його».
Також Отець і Глава Української греко-католицької церкви наголосив, що держава має право дбати про свою національну безпеку, тому зрадників, небезпечних для держави, зокрема під час воєнного стану,  треба виявляти і, дотримуючись усіх законів, вживати певних заходів:
— Не треба переслідувати за належність до церковної структури, але за злочини проти своєї держави, бо в цьому ми всі рівні, — зауважив Блаженніший. — Тому, можливо, потрібно те саме запитання поставити по-іншому і зрозуміти, що насправді не йдеться про те, щоб комусь обмежити релігійну свободу, а про те, щоб північний сусід, який сьогодні нас вбиває, не міг використовувати жодну з Церков для своїх геополітичних цілей.
У інтерв’ю очільник Української греко-католицької церкви підкреслив, що навіть під час війни Церкві важливо залишатися Церквою, щоб не стати інструментом у якихось політичних рухах, навіть якщо вони – суперпопулярні.

Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман