TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

5 тем, на які варто поговорити перед шлюбом

Опубліковано: 08.07.2020 18:03
5 тем, на які варто поговорити перед шлюбом

Ці теми – для бурхливих дискусій і для того, щоби допомогти вам у спільному плануванні свого майбутнього, пише Ровесник.

Бачення майбутнього

Як виглядатиме ваш побут одразу після весілля, через 5 чи 10 років? Хочете працювати багато чи мало? Мешкати у великому чи малому місті? А може обоє мрієте про будиночок в селі чи горах? Скільки разів на рік плануєте відпочивати? А що коли хтось з вас не любить подорожувати? Який автомобіль хочете придбати? Чи матеріальні питання для вас важливі? На що хочете виділяти найбільше часу впродовж дня?

І зараз: до цього бачення свого життя додайте дітей, як воно зміниться?

Не безпричинно це – перший пункт, оскільки з цих засадничих уявлень народжуються відповіді на подальші запитання.

Ролі і обов’язки

Поділ на “чоловіка, який працює” і дружину, яка дбає про побут втрачає актуальність. Часто пари не можуть собі дозволити, щоби працював лише хтось один. Виглядає, що жінки подались працювати, а чоловіки так і не почали більше часу приділяти домашнім справам. А як буде у вас? Хто буде працювати, де? Хто відповідатиме за приготування їжі, прання і прасування? Сьогодні по-новому слід переосмислити ролі в подружжі. Не повторюйте помилок, вважаючи, що це очевидна річ і що знаєте одне одного настільки добре, що не потребуєте про це говорити.

Виховання дітей

Скільки дітей хочете мати? Що впливатиме на те, скільки дітей можете собі планувати? Хто тоді працюватиме? Чи вистачатиме вам на життя, яким його собі уявляєте у першому пункті? Може варто скорегувати своє уявлення? Поставте також запитання про роль і спосіб виховання дітей. Які переконання за цінності ви винесли зі свого дому та хотіли би передати дітям? Ознайомтесь із різними концепціями виховання і оберіть, що є для вас найближчим. Які цінності хочете прищепити дітям? Чи самі живете тими цінностями і діти зможуть перейняти їх від вас?

Програма дій під час кризи

Дуже важливий пункт, якого я, сімейний психолог, не можу оминути. Що робити, якщо хтось із вас зрадить? А що, якщо хтось стане залежним, наприклад, від алкоголю? Що робити, якщо виникнуть проблеми з плідністю? А якщо народиться неповносправна дитина? Що тоді, хто вам допоможе? Чи обоє приймаєте опцію допомоги сімейного психолога? Кому довірите свої сімейні проблеми, а кому точно ні?

Родинні стосунки

Ніби очевидно, але насправді важко врегулювати на практиці стосунки з батьками своїх коханих. Ви хотіли би жити разом, близько чи далеко від батьків? Як народяться діти, то будете потребувати допомоги, чи ні? Якої саме? А якщо родичі матимуть інше бачення догляду за дітьми? Що ви обоє вважатимете допомогою, а що – втручанням у ваші справи? Як проявлятимете повагу до батьків, в той же час чітко відстоюючи свої подружні інтереси? А якщо батьки проситимуть про допомогу – як внесете це у ваш сімейний список справ?

Слід постаратись не ставити собі цих запитань до ранку, бо говорити на ці теми і справді можна нескінченно довго. Мабуть, однієї розмови не вистачить. Запитання виникатимуть впродовж всього життя, але такі діалоги відкривають нас на іншу людину, допомагають побачити її світ і вчать розширювати свій світ спільними траєкторіями.

Підготувала Тетяна Трачук


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман