TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Безвіз безплатним вже не буде: ЄС посилив правила в’їзду для українців

Опубліковано: 15.01.2020 19:51
Безвіз безплатним вже не буде: ЄС посилив правила в’їзду для українців

З 2021 року почне діяти Європейська інформаційна система авторизації подорожей (ETIAS), яка змінить правила перетину кордону з Європейським Союзом.

Громадянам України перед поїздкою в країни ЄС доведеться отримати так званий дозвіл через онлайн-заявку, – пише Ровесник.

Нові правила поїздок в Європейський Союз створені не тільки для України, а для громадян 62 країн, які мають безвізовий режим з країнами ЄС. Наприклад, для громадян Австралії, Бразилії, Великобританії, Канади, США та Японії.

Навіщо потрібна ETIAS?

Основна причина появи системи авторизації – безпека і підвищена міграція в країни ЄС. Наявність грошей або зворотних квитків показувати не доведеться. В ЄС просто хочуть перевіряти, чи не порушував потенційний турист міграційні правила або закони країн союзу.

Коли почнуть діяти нові правила?

Ідея створення Європейської інформаційної системи авторизації подорожей виникла ще в 2016 році в рамках посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС.

У 2018 році ЄС схвалив всі необхідні законодавчі рішення ETIAS, яка, за задумом, буде поширюватися на громадян третіх країн, які використовують безвізовий в’їзд на територію Євросоюзу. Вона аналогічна американській електронній системі авторизації подорожей ESTA і канадській системі eTA.

depositphotos=

Як це буде працювати?

З 2021 року перед поїздкою в країни-члени Євросоюзу громадянин України має отримати попередній дозвіл на поїздку через спеціальну онлайн-заявку. Для цього потрібно виконати такі кроки:

  • Сплатити 7 євро. Для осіб молодше 18 і старше 70 років послуга буде безкоштовною.
  • Заповнити онлайн-анкету ETIAS, в якій потрібно буде відповісти на декілька запитань. Також доведеться надати адресу проживання, інформацію про освіту та досвід роботи, вказати країну, в яку плануєте їхати, відповісти на питання про стан здоров’я, вказати історію своїх подорожей, надати інформацію про депортації і судимості (якщо є).
  • Видача авторизації, імовірно, буде займати приблизно 10 хвилин. Якщо ж у правоохоронних органів ЄС виникнуть питання щодо особи, яка заповнює анкету, то час розгляду заявки може істотно затягнутися. А в разі відмови претендент буде мати можливість подати апеляцію.

Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до закінчення строку дії проїзного документа, зареєстрованого при подачі заявки.

Наявність чинного попереднього дозволу будуть перевіряти не тільки прикордонні служби держав-членів при перетині кордону, але й перевізники, які забезпечують такі поїздки (перед вильотом авіакомпанія також буде зобов’язана перевірити наявність у вас попереднього дозволу).

Які переваги системи авторизації ETIAS?

Як не дивно, але у ETIAS є ряд переваг. Так, наприклад, авторизація дозволить істотно зменшити кількість відмов у в’їзді в ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже мандрівники будуть знати заздалегідь, чи немає у держав-членів ЄС причин відмовити у в’їзді.

Також така система значно підвищить рівень безпеки зовнішніх кордонів Європейського Союзу.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман