TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Чому українці бідні: вчені назвали несподівану причину

Соціологи розповіли про причини бідності українців.

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Інтерв'ю

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Дівчина з Тернопільщини стала офіцером поліції у США: всі подробиці

Уже змалку вона відрізнялася поміж ровесниками бажанням охопити чим ширше коло захоплень. Від п`яти років займалася в клубі аеробіки «Наталі» та ансамблі танцю «Джерельце» під керівництвом крутих хореографів Наталії Гребенюк і Марини Євсюкової.

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Охочим на замітку: Студентка розповіла, як безкоштовно поїхати вчитися до Словаччини

Опубліковано: 16.05.2019 18:09
Охочим на замітку: Студентка розповіла, як безкоштовно поїхати вчитися до Словаччини

Існують освітні програми для студентів, що дають можливість поїхати на повністю оплачуваний тренінг англійською мовою. Тамара Драгіна розповіла про одну з таких програм, де можна продуктивніше налагоджувати культурний обмін між країнами та навчати молодих людей. Щоб вони у свою чергу потім ділилися досвідом і робили світ освіченішим і дружним, – пише Ровесник.

Теми таких тренінгів дуже різні, починаючи з перероблювання сміття і закінчуючи секс-вихованням. Навчають експерти в цій галузі та майже весь час проекту з вас вчать і потім є трохи часу для подорожей. Учасників на одному такому проекті приблизно 20-25 і всі вони з різних країн. Наприклад, 5 з України, 5 з Німеччини та так 25 всього, з усіх куточків світу. Обов’язково запрошують з країни з різним рівнем життя, щоб стався дійсно максимально насичений обмін.

В кінцевому підсумку, виходить колосальний культурний обмін. Люди не тільки вчаться за темою тренінгу, а й розвиваються як особистості, знайомляться з новими поглядами та замислюються про нові, невідомі раніше речі.

“Про освітні програми я дізналася від подруги, яка, як раз повернулася з такого проекту з Естонії. Тоді, я ще жодного разу не бувала за кордоном і, звичайно ж, я насторожено зацікавилася ідеєю і вирішила … нічого не робити, казки якісь. Занадто добре все звучить, так не буває, – розповідає Тамара, – Через місяць, я знову зустріла знайому в коридорі гуртожитку і виявилося, вона вже повернулася з Грузії, з іншого проекту і виглядала ще радісніше. Я прям ось дуже їй позаздрила і почала розбиратися, що це за програми такі і як туди потрапити. Так я подала заявки на пару проектів і не пройшла, виявилося, охочих багато і все залежить від пріоритетності країни. В Німеччину чи Італію потрапити майже нереально і здавалося очевидним, що потрібно подавати в непопулярні країни. Як же добре, що саме так було потрібно, інакше, я б могла не відкрити для себе одну дуже непопулярну і таку чарівну країну. Все що потрібно, щоб потрапити на проект, це написати мотиваційний лист англійською, як ти пов’язаний з темою тренінгу і чому саме тебе повинні взяти участь. Показати, як ти потім будеш і використовувати свій досвід після проекту”.

Кілька разів дівчина не пройшла і майже втратила надію. Оновлювала сторінку з заявками на тренінги. О третій годині ночі готувалася до іспиту. І, за звичкою, оновила сторінку з проектами та побачила заголовок “Відмінний шанс для новачків, проект в Словаччині”.

“Проект був про екологію, а через те, що я в школі трохи брала участь в конкурсі на кращу ідею з очищення води та навіть кудись пройшла, то мотивація у мене була навіть дуже переконлива. Заповнила анкету, написала лист і тільки потім побачила, що це в Словаччині, місто Банська-Штявница. Навіть трохи засмутилася, але потім згадала, що я взагалі ніде не була і забула про заявку. Не дуже я вірила, що пройду, але хотілося шалено. Подорожувати хотілося далі маршруту Харків – Львів і це давно було мрією, але я вчилася в університеті та ось недавно отримала закордонний паспорт. Він вже рік лежав новенький і зовсім без віз всередині”, – розповідає Тамара.

На її подив, вона пройшла на цей проект. Їй подзвонили та привітали. Насамперед Тамара подивилася на карту, де ця Словаччина взагалі знаходиться?

“Така маленька, так поруч, а я зовсім нічого про неї не знаю. Це буде цікаво і, швидше за все, там не дуже здорово, раз нічого не чула раніше. Так уже, не Канарські острови, але все ж щось, – згадує дівчина, – Тоді здавалося, що чим країна популярнішим і що, мабуть, тим краще. Всім же не просто так подобається. А потім я зрозуміла, що кожному своє, і це “своє” не завжди збігається з тим, що популярно”.

Населення цієї країни, це як населення Києва помножене у два рази. Великих міст немає апріорі й в столиці, Братиславі, живе всього трохи понад 400 тисяч чоловік (для порівняння, у Львові живе приблизно 720 тисяч).

“Я їхала на проект в місто Банська-Штявница і всі мої друзі, які чули цю назву говорили мені приблизно таке -“Ну, з чогось потрібно почати”. Я думала приблизно так само, поки не потрапила туди. Казкові вулиці та різнокольорові будинки, можна описати це і так, а можна сказати, що все місто внесений до Списку світової природної та культурної спадщини ЮНЕСКО, – згадує Тамара, – Сама шанована справа там, це займатися реставрацією будинків і всього, що можна реставрувати. Майже всі дороги в місті, а їх там не так багато, вимощені з каменю і всі вони ведуть до озер або до замків. Постійні спуски-підйоми не змусять нудьгувати в дорозі … Так, це було набагато більше, ніж я очікувала побачити”. Дівчина не очікувала, що на 11 тисяч людей там так багато кафе і ресторанів.

“Особливо мене радували їх назви – “Ностальгія”, “Монархія”. Відразу було зрозуміло, що господар цих закладів одна людина, – зазначає Тамара, – Це так і є, він сам мені сказав, що подобаються йому ці ось”-ія ” – романтично звучить. Бар прямо на сходинках біля статуї, щовечора концерт в арт-кафе і дістатися туди можна по звивистих доріжках, серед різнобарвних, здається порожніх будинків. Це було набагато більше ніж “почати хоч з чогось” – гідний такий початок”.

Банська-Штявница це місто серед гір, дістатися туди можна з пересадками на поїзді або, набагато зручніше і швидше, на автобусі. Найближче “велике” місто – Банська-Бистриця, відомий двома університетами та цього дуже навіть достатньо, враховуючи населення і те, що далеко не всі після школи йдуть вчитися в ВНЗ.

Рівень життя в Словаччині на рівні з Польщею і навіть трохи вище, але чомусь про освіту в Польщі та Чехії чули всі, а от про словацьке – ні. “У своїх мріях я задумалася про те, щоб пов’язати своє життя з цією країною. Так мені там сподобалося, ось тільки звучало все не дуже престижно і злегка ризиковано. Чи варто? – розповідає Тамара, – Проект пройшов чарівно, виявилося, що в Штявница є свій сміттєпереробний завод і пластикові пляшки там викидають в окрему урну, а потім, ці пляшки сортують за кольором і переробляють. Це було так очевидно і звично словакам, але мені все було новим і диким. Вірніше, після проекту, те, як ми чинимо зі сміттям в Україні мені здавалось диким. Коли їси йогурт, коробочка від нього викидається в одне відро, а цей папірець зверху в інше, і потім і те і те, буде перероблено. Це ж прекрасно”.

Після того першого проекту Тамару охочіше брали на інші. Дівчина побувала в Італії, Німеччині, Угорщині та Польщі. “Мене все ще манила саме Словаччина, вона була особливою, гори та величезні простори, серед них маленькі затишні, чисті міста, це точно чудове місце для життя, – зазначає Тамара, – Мені завжди було цікаво те, що не популярне і я вирішила поїхати вчитися після бакалаврату в Словаччину. Освіта для українців в там безкоштовна, за умови, якщо ви знаєте словацьку мову. Університетів досить багато і я зважилася на цей крок, переїжджаю в цю маленьку, непопулярну країну, яка так близько до будинку, до України”.

Почала вчити мову, подала документи та чекала результатів. Тамару прийняли до університету в Нітрі, місто в годині їзди від Братислави. Вона ніколи там не була до моменту, коли прийшов час їхати на навчання.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини

Комфорт Гурман