TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Ви будете здивовані: шокуючі факти про поцілунки

Чоловіки, які щодня цілують своїх дружин перед виходом на роботу, мають вищий дохід, ніж ті, які цього не роблять. Чоловіки, які мають звичку ранком перед виходом на роботу цілувати своїх дружин, живуть на 5 років більше інших.

Російська різанина в Батурині: що сталося 310 років тому?

Російська різанина в Батурині: що сталося 310 років тому?

310 років тому військо російського царя Петра І жорстоко знищило українське місто Батурин. На той час місто було гетьманською столицею. Жахливі події отримали в історію назву «Батуринська трагедія» та «Страшна різанина».

Інтерв'ю

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Заробітчанин із Тернопільщини розповів про життя у Швеції

Сусід три роки поспіль їздив на роботу у Швецію. Працював із деревом, збирав меблі, зводив будинки. Запропонував поїхати з ним, — розповідає 27-річний Роман Вітковський із міста Копичинці Тернопільської області.

Сповідь заробітчанки, яка втратила родину в Україні, але знайшла щастя за кордоном

Сповідь заробітчанки, яка втратила родину в Україні, але знайшла щастя за кордоном

Називайте мене як хочете. Мене вже переболіло — справді. Судіть чи не судіть — байдуже.

Як студенти живуть на стипендію 1300 гривень у місяць?

Опубліковано: 13.02.2019 14:56
Як студенти живуть на стипендію 1300 гривень у місяць?

Прожити чи вижити? Студентка одного з місцевих вишів живе тільки на стипендію. Гроші вона тратить лише на дуже необхідне, а новий одяг купує рідко. Що ж може дозволити собі сучасна молодь на 1300 в місяць, дізнавалися журналісти Тернопіль1.

Зоряна Ковалишин – студентка місцевого вишу. Вже три роки вона живе лише на стипендію і не бере грошей у батьків. Щомісяця від держави студентка отримує 1300 гривень. Це 43 гривні вдень. Дівчина зізнається, що цієї суми їй вистачає лише на необхідне. Тому доводиться економити практично на всьому, – пише tenews.org.ua.

“Рятує, що я щотижня їжджу додому і мама передає мені деяку їжу сюди. Тут дозволити собі такого, щоб на цю стипендію купити – немає можливості. Перша причина – ціни”, каже Зоряна

На вихідних дівчина має невеликий підробіток . Саме за ці гроші вона купує собі одяг та інші речі побуту. Йти працювати на цілий робочий тиждень вона поки не збирається.
Головний бухгалтер педагогічного університету Віктор Савчин стверджує, що підняття стипендій студентам допоможе вузу покрити збитки по-проживанню в гуртожитку.

“Сам вуз зацікавлений в піднятті стипендії студентам, адже в нас виникла така колізія : вартість проживання в гуртожитках ми рахуємо по собівартості всіх витрат, які відносяться на гуртожиток, і більше як 40 % від мінімальної стипендії ми не маємо права брати у студентів. На сьогоднішній день це становить 520 гривень за ліжко-місце”, пояснює Віктор Савчин.

Та мова про підвищення стипендій для українських студентів не йде. Нагадаємо, лише 40 % студентів з найвищими балами отримують стипендію. Кращі з кращих мають підвищену, яка становить майже 1700 гривень. За останній рік мінімальна стипендія для студентів вишів зросла на 200 гривень

Христина Луцик, Віталій Куземко


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Ружена Волянська: Важливість Томосу для Тернопільщини

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини