TerMedia

facebook google+ twiter skype rss

Новини з тернопільщини

Статті

Як у СРСР боролись із Різдвом (Фото)

Як у СРСР боролись із Різдвом (Фото)

Під час антирелігійної кампанії у СРСР у 1920-х роках Різдво з радянського календаря викреслили.

Жінка — це сопілка. Візьми її, притули до губ, торкнись дірочок, і…

Жінка — це сопілка. Візьми її, притули до губ, торкнись дірочок, і…

Жінка — це сопілка. Візьми її, притули до губ, торкнись дірочок, і… почуєш пронизливий і неприємний свист, хоча перед друзями хотілося показати, як ти за хвилину навчився на ній грати на виставці народних музичних інструментів.

Інтерв'ю

«Секс для них – як для нас поїсти вареників», – заробітчанка

«Секс для них – як для нас поїсти вареників», – заробітчанка

Галина Петрів з Бучацького району, яка поїхала на заробітки до Іспанії, сфотографувала жінку у громадському транспорті. Її увагу привернула не так пасажирка, як вміст її прозорого поліетиленового пакета. Там добре видно придбаний товар із секс-шопу.

Щоб вручити повістку, у військкоматах вдаються до хитрощів

Щоб вручити повістку, у військкоматах вдаються до хитрощів

Призовників шукають, представляючись їм по телефону іншими особами, зокрема кур’єрами закладів харчування…

Українців попереджають про землетрус до 8 балів

Опубліковано: 13.11.2018 10:03
Українців попереджають про землетрус до 8 балів

На території Західної України у будь-який час може статися землетрус потужністю у 8-9 балів за 12-бальною шкалою Ріхтера.

Гірський масив на кордоні стику Українських та Румунських Карпат майже так само активний як і у Чилі.

Про це неодноразово заявляли українські та румунські фахівці, -пише портал Т1.

За інформацією заступника директора Інституту геофізики НАН України Олександра Кендзера, Закарпаття найближчим часом може сколихнути глобальний землетрус, адже цей регіон входить до зони сейсмічної активності. За його словами Кендзера, як свідчать дослідження архівних даних потужні землетруси на Закарпатті відбуваються кожні 100-120 років, а останнє з них було зафіксовано в 1908 році.

“Безумовно, є причина для хвилювань, бо, якщо ми подивимося на карту сейсмічного реагування на території України, то там показано, що на Закарпатті можуть бути глобальні землетруси. Вони вже і були. Місцеві ефекти навіть досягали 8 балів”, − поінформував геофізик.

Що робити, коли землетрус застав зненацька

Дерев’яні будинки вважаються найбезпечнішими під час землетрусів. Якщо такий будинок руйнується, він створює великі порожнини у яких можна врятуватися.

Цегляні будинки  небезпечні тим. щоруйнуються на оркемі цеглини, щоспричинює важкі поранення.

Бетонні панельні будинки є найнебезпечішими під час землетрясіння.

Якщо ви знаходитесь на 1-2-му поверхах багатоповерхівки, постарайтесь негайно вибігти і відійти  на безпечну відстань.

Якщо ви знаходитесь на 3-му і вище поверхах не вибігайте з будинку: сходи і сходові майданчики можуть бути заповнені людьми в паніці.

Ліфти скоріше будуть відключені. Крім цього, саме сходи найшвидше обвалюються при перших же поштовхах. Фахівці радять перечекати поштовхи в тому приміщенні, де вони вас застали, перемістившись у безпечне місце. У кімнаті тримайтесь подалі від:  вікон (можна поранитись склом, що розбивається); зовнішніх стін будинку, які руйнуються першими; тяжких і громіздких предметів (холодильників, шаф тощо, які можуть зрушитись з місця або перекинутись).

Що роботи, коли землетрус припинився

Після закінчення поштовхів постарайтесь вийти з будинку (сильні землетруси переважно тривають від 10 до 20 секунд, іноді до хвилини). Оскільки можливі повторні поштовхи, тримайтесь несучих стін. Рухаючись в приміщенні і виходячи з нього, остерігайтесь падаючих обломків, обірваних електропроводів і металевих предметів, до яких ті торкаються. Для захисту від пилу, який утворюється при руйнуванні будинку використовуйте шматок одягу.

Якщо ви проснулися від підземних поштовхів

У жодному випадку не вмикайте електричне освітлення (це може призвести до короткого замикання) та не запалюйте сірники і запальнички (газопровід вже може бути зруйнований). Користуйтесь лише кишеньковим ліхтариком; не витрачайте час на одягання, а захопивши лише найнеобхідніше дійте відповідно до попередніх параграфів. Якщо ви в ліжку, експерти радять скотитись на підлогу. Найбезпечніше місце буде навколо ліжка.

Якщо землетрус застав у транспорті

Попросіть водія плавно загальмувати подалі від високих будинків. Залишайтесь в транспорті до завершення поштовхів.

Якщо землетрус застав вас в лісі

Щоб втриматись на ногах не спирайтесь до дерев і не хапайтесь за них, оскільки під час поштовхів вони можуть рухатись подібно сталевої пружини.


Якщо цей матеріал вас зацікавив, будемо вдячні, коли поділитесь ним в соціальних мережах або прокоментуєте.

Відео

Анонс програми «Актуально з Руженою Волянською»

Новини БІЗНЕС КОМПАНЬЙОН

Молодіжні Новини